YAPTIKLARIM, YAPACAKLARIMIN TEMİNATIDIR

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde iki önceki dönem köyümüzde muhtarlık yaban ve bir çok projeye imza attığını belirten Dursun Ali Düzenli köyümüze daha iyi hizmet vermek için yeniden muhtar adayı olduğunu belirtti.

Dursun Ali Düzenli  “İlçemizde Gülen Koyu’nun en büyük köy olma sebebiyle köyümüzü devlet hizmetlerinden ayrılan payı hakkıyla köyümüze getirmek ve köyümüzü İlçemizde, belediyede, kaymakamlık ve devlet dairelerinde varlığımızı ispat etmek gayesiyle ben de bir daha bu göreve adayım. Diğer muhtar adaylarımıza başarılar diliyorum saygılar.” Dedi.

Avatar

Gülen Köyü

İlçe merkezine 5 km. uzaklıktadır. 2017 yılı sayımına göre nüfusu 519’dur. Bu köyün ilk yerleşenleri değişik söylentilere dayanan bir görüşe göre Hititler’in bir koludur. 1486 tarihli tahrir defteri kayıtlarında bugünkü Dernekpazarı sınırları içinde gösterilen 4 yerleşkeden biri “Karye-i Oflare” nam-ı diğer “Visir” dir. Köklü bir geçmişi olan köyün adı, 1877 tarihli Trabzon Vilayeti Salnamesi’nde de “Visir” olarak geçer. 1915’te Sepetçiler olarak önerilen köyün adı 1960 yılında Gülen olarak değiştirilmiştir. 1929 sel felaketinde önemli ölçüde can ve mal kaybına uğrayan köylerden biridir.

Bir Cevap Yazın