Trabzon’da Gündem ve AK Parti’yi Bekleyen Tehlike Üzerine

Trabzon bu hafta yoğun bir gündem yaşıyor. hangisini yazıp yazmama kararını vermek bile zor. İsterseniz kısaca ana başlıklarla bir iki kelam edelim.

“Biz bağıracağız ama kimse duymayacak. Duyanlara selam olsun.”

Ne güzel demiş İsmet Özel:” Biz bağıracağız ama kimse duymayacak. Duyanlara selam olsun” Ak Partide Aday Adaylık süreci bugün saat 17’ye kadar uzatılmış. Akabinde parti teşkilatlarında yapılacak olan temayül yoklamaları  adayları bir adım öne çıkaracak. Bize göre Trabzon’da Davut Çakır ve Mazhar Yıldırımhan hem halk nezdinde hem de teşkilat nezdinde bir adım önde.

Öte yandan yapılan bazı kamuoyu yoklamalarında %70 i bulan memnuniyetsizlikler Genel Merkezi rahatsız etmiş durumda. Bu Belediyelerde nasıl bir değişikliğe gidilecek hep beraber göreceğiz.  Gördüğüm kadarıyla bu  başkanların devam etmesi durumunda ciddi oy kayıpları meydana gelecek. Çevremden de aldığım duyumlarda vatandaş bu seçimde adaya çok ehemmiyet verecek.  Liyakat sahibi ve halkta karşılığı olan adaylar tercih edilecek. Görünen o ki AK Parti sol cenahında oylarına talip. Fakat korkarım ki böyle giderse muhafazakâr oylardan da olacak. Bir an önce fabrika ayarlarına geri dönülmeli, iş işten geçmeden tabi.

Bizden söylemesi…

***

Hangi Aday Adayları Rahat!

Trabzon Ak Partide Aday Adayları bu hafta görücüye çıktılar. Çarşamba batı ilçelerini gezen adaylar, perşembe doğu ilçelerini  ziyaret edip destek istediler. Teşkilatın tanıdığı simaların yanı sıra sadece seçimden seçime görünen aday adaylarının işi zor tabi ki. Temayülde en rahat olan isimler Davut Çakır ve Mazhar Yıldırımhan olsa gerek. Çünkü bu isimler Trabzon kamuoyunun yakından tanıdığı ve her zaman halkın arasında isimler. Hafta sonu temayül yapılacak mevcut başkanlar temayülde yoklar. Bazıları tedirgin bazıları da kendinden emin.

***

Mavi Balina mı Öldürdü?

Yakın dostum Muzaffer Gür beyefendinin biricik oğlunun sır ölümü tüm  Türkiye’de yankı uyandırdı. Yapılan ilk incelemelerde Ahmet Kağan’ın herhangi bir sorunu görülmüyordu.  Sadece son iki günden bu yana bir durgunluktan söz ediliyor. Az bir şüphe bile olsa bu gencimizin her şeyi en ufak ayrıntısına kadar incelenecek. Telefon Bilişim suçları uzmanına verildi. Sanırım şifre; yazılan son not ve telefonda saklı. Bakalım zaman bize ne gösterecek.

 ***

Yeni Valimizi Tanımak!

Trabzon’umuzun  yeni Valisi İsmail Ustaoğlu’nu makamında ziyaret ettik. Yeni Valimizle kentin sorunları hakkında kısa bir fikir teatisi yaptık. Kendilerinde Trabzon’a güzel hizmetler yapacak sinerjiyi hissettik. Tecrübesi ve anında insan çözümle özelliği dikkatimi çekti. Zaten gelir gelmez kadrosunu değişmesi de bunu ispatlar durumda. Yakın dostum iyi tanıdığım  tecrübeli isim Sami Ayan; Valimizin as kadrosunda olması çok yerinde bir karar olduğu kesin. Naif ve candan tavırlarıyla bizleri karşılayan Sayın Valimize teşekkür ediyor tekrar şehrimize hoş geldiniz diyorum. İnşallah güzel hizmetlerde katkısı büyük olacak.

***

Trabzon’a Dil Uzatan Meczup!

Bu yazımızda şu Trabzon’a çeşitli yakıştırmalarda bulunmaya çalışan meczuba bir iki kelime söylemeden geçemeyeceğim

Tarih bilmez din bilmez diyanet bilmez bu adamlara cevap vermeye de değmez ama yine de bir iki hatırlatma yapmakta fayda vardır. Sizin fes diye aşağıladığınız şey biz müslümanların namazlarında kullandıkları bir baş örtüsü türüdür, sen bilmeyebilirsin. Trabzon Kurtuluş savaşını Rumlar’la değil Ermeniler’le yapmıştır onu da senin bilmemen normal!

 •Bir kere Trabzon ismini anmak için yeterliliğin var mı diye sorarlar adama!

.Trabzon Fatih Sultan Mehmet’in fetih ettiği, Yavuz Sultan Selim’in valilik yaptığı, Kanuni Sultan Süleyman’ın doğduğu şehirdir.

•Trabzon; Teröristin sözcüsü olan partiye teşkilat binası açtırmayan şehirdir. 

•Trabzon 15 yaşında Vatan için şehit olan, Erenlerin yetiştiği şehirdir.

. Trabzon; vatan millet denince ardına bakmadan cepheye gidenlerin şehridir.  Hayırlı cumalar kalın sağlıcakla.

Kaynak: Günebakış Gazetesi

Avatar

Gülen Köyü

İlçe merkezine 5 km. uzaklıktadır. 2017 yılı sayımına göre nüfusu 519’dur. Bu köyün ilk yerleşenleri değişik söylentilere dayanan bir görüşe göre Hititler’in bir koludur. 1486 tarihli tahrir defteri kayıtlarında bugünkü Dernekpazarı sınırları içinde gösterilen 4 yerleşkeden biri “Karye-i Oflare” nam-ı diğer “Visir” dir. Köklü bir geçmişi olan köyün adı, 1877 tarihli Trabzon Vilayeti Salnamesi’nde de “Visir” olarak geçer. 1915’te Sepetçiler olarak önerilen köyün adı 1960 yılında Gülen olarak değiştirilmiştir. 1929 sel felaketinde önemli ölçüde can ve mal kaybına uğrayan köylerden biridir.

Bir Cevap Yazın