SORUNLARI ÇÖZMEK İÇİN OYLARINIZA TALİBİM

31 Mart 2019 yerel seçimleri yaklaşırken Gülen Köyünü hizmette hak ettiği seviyeye çıkarabilmek için Özgen Düzenli muhtar olarak adaylığını açıkladı.

Köyümüzün sorunları çözmek için bir çok projesi olduğunu belirten Özgen Düzenli “Köyümüzün sorunlarını çok iyi biliyorum ve bu sorunları çözmek için projelerim var.

Öncelikle çok kötü ve tehlikeli olan köyümüzün derelikdeki girişine kemerli ışıklı sistemler ile uyarı ve levhalar yapılacak. Kazalahı elektriğe kavuşturacağım ve Bozdağ (Gazeno) mahallesi Kazalah arasında ulaşımı rahatlatacak yolun yapılması için tüm şartları zorlayacağım.

En büyük eksiklerimizden olan düğün, toplantı vb. organizasyonlarının köyümüzde yapılması için gerekli alanlar oluşturulacaktır. Artık stabilize (toprak) yol kalmayacak.Su sorununu kalıcı olarak çözeceğim ve en önemlisi artık köylümüzün istekleri cevapsız kalmayacak. Sorunların çözülmesi için bütün imkanlar seferber edilecektir. Özgen Düzenli olarak sizlere hizmete talibim:” Dedi

Avatar

Gülen Köyü

İlçe merkezine 5 km. uzaklıktadır. 2017 yılı sayımına göre nüfusu 519’dur. Bu köyün ilk yerleşenleri değişik söylentilere dayanan bir görüşe göre Hititler’in bir koludur. 1486 tarihli tahrir defteri kayıtlarında bugünkü Dernekpazarı sınırları içinde gösterilen 4 yerleşkeden biri “Karye-i Oflare” nam-ı diğer “Visir” dir. Köklü bir geçmişi olan köyün adı, 1877 tarihli Trabzon Vilayeti Salnamesi’nde de “Visir” olarak geçer. 1915’te Sepetçiler olarak önerilen köyün adı 1960 yılında Gülen olarak değiştirilmiştir. 1929 sel felaketinde önemli ölçüde can ve mal kaybına uğrayan köylerden biridir.

Bir Cevap Yazın