Salih Aktürk’e Açıl Şifalar Diliyoruz…

Trabzon’da yaşayan iş adamlarımızdan rahmetli Hacı İsmail Aktürk’ün oğlu Salih Aktürk 07 Şubat 2019 Perşembe günü şiddetli karın ağrısı yüzünden Trabzon İmperial Hastanesine kaldırılmış yapılan tetkikler sonucu pankreas iltihaplanması teşhisi konulmuş.

3 gün normal serviste tedavi edilmiş fakat tedaviye yavaş cevap verildiğinden ve diğer organların bundan etkilenmesi sonucu yoğun bakım ünitesinde halen tedavisi devam etmektedir.

Radyolog doktoru olan oğlu Adem Aktürk’ten aldığımız son durum, pankreas iltihaplanmasının iyiye gittiğini fakat bunun sonucunun çiğerlerde ve bağırsaklarda sorunlar oluştu oluşan bu sorunların tedaviye yavaş cevap veriyor olması iyileşmeyi geciktiriyor.

Siz sevgili dostlarından dualarınızı eksik etmemenizi diliyoruz…

İRTİBAT TELEFONLAR:
Kardeşi Hüseyin Aktürk: 0533 552 37 55
  Kardeşi Ahmet Aktürk: 0533 727 22 60

Avatar

Gülen Köyü

İlçe merkezine 5 km. uzaklıktadır. 2017 yılı sayımına göre nüfusu 519’dur. Bu köyün ilk yerleşenleri değişik söylentilere dayanan bir görüşe göre Hititler’in bir koludur. 1486 tarihli tahrir defteri kayıtlarında bugünkü Dernekpazarı sınırları içinde gösterilen 4 yerleşkeden biri “Karye-i Oflare” nam-ı diğer “Visir” dir. Köklü bir geçmişi olan köyün adı, 1877 tarihli Trabzon Vilayeti Salnamesi’nde de “Visir” olarak geçer. 1915’te Sepetçiler olarak önerilen köyün adı 1960 yılında Gülen olarak değiştirilmiştir. 1929 sel felaketinde önemli ölçüde can ve mal kaybına uğrayan köylerden biridir.

Bir Cevap Yazın