Muhtarlık Maaşım Kur’an Kursu’na ve İhtiyaç Sahiplerine Bağışlayacağım

31 Mart 2019 seçimleri yaklaşırken adaylarımız birer birer vaatlerini sıralamaya başladı. Geçtiğimiz dönem de muhtar adayı olan Gülen Köyü Bozdağ (Gazeno)mahallesinden sevilen simalarından Nazım Akyol “Emekliyim, köydeyim köyün sorunları ile uğraşmak, köyün eksiklerini gidermek için bu hizmet yarışında bu dönem bende varım.

Köyün sorunları herkesçe bilinen yol, su ve elektrik sorununa Kazalaha elektrik getirerek başlayacağım. Daha sonra mevcut su depolarının bakım tamiratı ve su kanallarının açılması ile ilgileneceğim, yolların asfalt ve betonlarını  dökerek bağlantı yollarının (rafanlardan kazalaha yol gibi…) tamamlanmasına çalışacağım.

Ayrıca heyetimde gençlere yer verip gençlerin isteklerini göz artı etmeyip onları dinleyeceğim. Başta dediğim gibi emekliyim maddi durumumda yerinde  muhtarlıktan gelecek maaşı ihtiyaç sahibi kişilere ve Kur’an Kursu’na bağışlayacağım. Allah izin ederse 1 dönem muhtarlık yapmak istiyorum 2. Dönem millet istese de yapmayacağım” Dedi.

Avatar

Gülen Köyü

İlçe merkezine 5 km. uzaklıktadır. 2017 yılı sayımına göre nüfusu 519’dur. Bu köyün ilk yerleşenleri değişik söylentilere dayanan bir görüşe göre Hititler’in bir koludur. 1486 tarihli tahrir defteri kayıtlarında bugünkü Dernekpazarı sınırları içinde gösterilen 4 yerleşkeden biri “Karye-i Oflare” nam-ı diğer “Visir” dir. Köklü bir geçmişi olan köyün adı, 1877 tarihli Trabzon Vilayeti Salnamesi’nde de “Visir” olarak geçer. 1915’te Sepetçiler olarak önerilen köyün adı 1960 yılında Gülen olarak değiştirilmiştir. 1929 sel felaketinde önemli ölçüde can ve mal kaybına uğrayan köylerden biridir.

Bir Cevap Yazın