MUHTAR ADAYLARI TOPLANTISI YAPILDI

31 Mart yerel seçimleri yaklaşırken Gülen Mahallesinde muhtarlık aday sayısı 9 ‘a yükselti. Aday çokluğu, muhtar adaylarının vaatleri ve halkın muhtar adaylarından istekleri görüşülmek üzere Gülen Köyü Merkez camiinde Pazar günü toplantı düzenlendi. Düzenlenen toplantıya katılım ve ilgi beklenildiği gibi yoğundu.

Toplantıda söz alan dokuz muhtar adayları Salih Biber, Dursun Ali Düzenli, Ömer Cobanoğlu, Nazım Akyol, İlyas Akyüz, Ömer Düzenli, Özgen Düzenli, Şenol Düzen ve Celal Düzenli hepsinin ortak vaatleri ;

* Yolların genişletilip, asfaltlanıp, kanalizasyonların düzenlenmesi ve yarım kalan tali yolların tamamlanması,

* Su sorunu mevcut hatların bakım, onarım, değiştirilmesi, depoların onarım, tamir ve yenilerinin eklenmesi,

* Elektrik sorunu Kazalaha elektriğin bir an önce getirilmesi,

* Merkez mahallesinde bulunan Cay alım evinin yeniden inşa edilip alt kısmı garaj, orta kısım cay alım evi, üst kısmı düğün salonu şeklinde imarı…

Bunun dışında vaatler arasında toplu mezarlık, Kazalaha sondaj, Kirazlık (Zahameya) mahallesine yatırım, yaylaların düzenlenmesi gibi vaatlerde var.

Konuşmada söz alan Ali Ayazoğlu Ak Parti Dernekpazarı İlçe Meclis Üyesi adayı ve Ak parti İl Meclis Üyesi adayı Ersin Akyol adına oy istedi. Saadet Partisi Dernekpazarı ilçe Meclis Üyesi adayları Ahmet Yakuphan ve Abdullah Biber’e bu yarışta başarılar diledi.

Sonuç olarak halkın isteği şu yönde oldu. Dokuz tane muhtar adayının Gülen Mahallesine fazla olduğunu ama bunların da demokrasinin güzellikleri olduğunu, mümkünse bu adayların 1 veya 3’e düşürülmesi, maden amaç maaş almak değil hizmet etmek bu dokuz adayın bir araya gelip içlerinden birini muhtar adayı gösterip diğer adayların da muhtara kendi yeteneklerince yardımcı olmak babında ihtiyar heyeti olsunlar.

Bu şekilde toplantı son bulup 31 Mart akşamını bekleyeceğiz anlaşılan…

Avatar

Gülen Köyü

İlçe merkezine 5 km. uzaklıktadır. 2017 yılı sayımına göre nüfusu 519’dur. Bu köyün ilk yerleşenleri değişik söylentilere dayanan bir görüşe göre Hititler’in bir koludur. 1486 tarihli tahrir defteri kayıtlarında bugünkü Dernekpazarı sınırları içinde gösterilen 4 yerleşkeden biri “Karye-i Oflare” nam-ı diğer “Visir” dir. Köklü bir geçmişi olan köyün adı, 1877 tarihli Trabzon Vilayeti Salnamesi’nde de “Visir” olarak geçer. 1915’te Sepetçiler olarak önerilen köyün adı 1960 yılında Gülen olarak değiştirilmiştir. 1929 sel felaketinde önemli ölçüde can ve mal kaybına uğrayan köylerden biridir.

Bir Cevap Yazın