MÜFTÜ MÜLAYİM BAYINDIR GÖREVİNE BAŞLADI

Kadrosu açık olan Dernekpazarı İlçesi Müftülüğüne atanan Artvin İli, Murgul İlçesi Müftüsü Mülayım Bayındır 30.10.2018 tarihinde ilçemizdeki görevine başladı.

Kimdir Mülayım BAYINDIR? 

1977 yılında Adapazarı’nda doğdu. İlkokuldan sonra Aziziye Kuran Kursu’nda hafızlığını ikmal etti. Adapazarı İmam-Hatip Lisesi’ni bitirdi.

2000 yılında Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun oldu.

2004 yılında aynı Üniversitede ”Tashif ve Hadis Bilimi’ne Etkisi” konulu yüksek lisans tezini tamamladı.

Sakarya’nın Taraklı, Hendek ve Adapazarı ilçelerinde imam-hatip olarak görev yaptı.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın, 2009 yılında Bursa Nilüfer eğitim Merkezi’nde açmış olduğu Arapça kursuna katıldı. Kursun bitiminde Kayseri Eğitim Merkezi’nde ihtisas eğitimine devam etti.

2012 mayıs ayında Konya Doğanhisar İlçesi’ne vaiz olarak atandı.

2013 yılında kısa süre Bursa Yıldırım ilçe vaizi olarak görev yaptı. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın açtığı müftülük sınavında başarılı olarak 06.11.2013 tarihinde Artvin Murgul İlçe müftüsü olarak atandı.

2014-2018 tarihleri arasında Almanya Düsseldorf Din Hizmetleri Ataşeliğine bağlı Mönchengladbach Ditib Mrz. Cami’nde Din Görevlisi olarak vazifelendirildi.

30.10.2018 tarihinde yurtdışı görevi dönüşü Trabzon Dernekpazarı ilçe müftüsü olarak tayin edildi. Halen bu görevine devam etmektedir.

Evli ve üç çocuk babası olup Arapça bilmektedir. 
İlçemiz için ve yeni müftümüz için hayırlı olsun. Kendisine başarılar dileriz.

Haber: Fahri Düzenli

Avatar

Gülen Köyü

İlçe merkezine 5 km. uzaklıktadır. 2017 yılı sayımına göre nüfusu 519’dur. Bu köyün ilk yerleşenleri değişik söylentilere dayanan bir görüşe göre Hititler’in bir koludur. 1486 tarihli tahrir defteri kayıtlarında bugünkü Dernekpazarı sınırları içinde gösterilen 4 yerleşkeden biri “Karye-i Oflare” nam-ı diğer “Visir” dir. Köklü bir geçmişi olan köyün adı, 1877 tarihli Trabzon Vilayeti Salnamesi’nde de “Visir” olarak geçer. 1915’te Sepetçiler olarak önerilen köyün adı 1960 yılında Gülen olarak değiştirilmiştir. 1929 sel felaketinde önemli ölçüde can ve mal kaybına uğrayan köylerden biridir.

Bir Cevap Yazın