Gülen Köyü Yine Şokta! Enişte Kayınço Kazada Can Verdi

Trafik Kazası Köyümüze iki Ateş Duştu Salih Zeki Genç ve Hüseyin Yiğit Vefat Etti.

Dernekpazarı Muzaffer Akyol’un anı ölüm haberinin ardından yine aynı mahalleden Rahmetli Hacı Niyazı Genç’ın oğlu Necip, Sadık, Sabri Genç’ın kardeşi Ahmet, Emre Celil Genç’ın Babası Salih Zeki Genç(47) ve Aynı araçta Bulunan Rahmetli Hacı İlyas Yiğit’ın oğlu Hasan Yiğit’ın kardeşi Hüseyin Yiğit(42), 14 Haziran 2019 Cuma Günü sabaha karşı Trabzon Vakfıkebir de geçirdikleri trafik kazasında hayatlarını kaybettiler.

Kaza, Karadeniz Sahil Yolu, Denizli Mahallesi Fidanlık mevkisinde meydana geldi. Giresun’dan Trabzon’a giden Hüseyin Yiğit’in kullandığı 05 FF 71 plakalı kamyonet, sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu yol kenarında park halindeki 61 K 1988 plakalı TIR’ın dorsesine arkadan çarptı. Kazada, kamyonette bulunan sürücü Hüseyin Yiğit ve akrabası Salih Zeki Genç, ağır yaralandı. Çevredekilerin haber vermesi üzerine kaza yerine ambulans ve jandarma ekipleri sevk edildi. Gelen ekipler, kamyonette sıkışan sürücü ve yanındaki eniştesi Salih Zeki Genç’i, bulundukları yerden çıkardı. Sağlık ekiplerince yapılan kontrolde, kamyonet sürücüsü Hüseyin Yiğit’in, hayatını kaybettiğini belirlendi. Diğer yaralı Salih Zeki Genç de, kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Cenazeleri: 15 Haziran 2019 Cumartesi günü Trabzon Dernekpazarı’nda Kılınacak öğlen namazına müteakiben Gülen köyünde Aile mezarlığında toprağa verilecektir.

Sıdkı Genç: 0532 640 84 16

gulenkoyu.com.tr ailesi olarak ALLAH rahmet eylesin… Mekanı cennet olsun inşallah… Ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz…

Avatar

Gülen Köyü

İlçe merkezine 5 km. uzaklıktadır. 2017 yılı sayımına göre nüfusu 519’dur. Bu köyün ilk yerleşenleri değişik söylentilere dayanan bir görüşe göre Hititler’in bir koludur. 1486 tarihli tahrir defteri kayıtlarında bugünkü Dernekpazarı sınırları içinde gösterilen 4 yerleşkeden biri “Karye-i Oflare” nam-ı diğer “Visir” dir. Köklü bir geçmişi olan köyün adı, 1877 tarihli Trabzon Vilayeti Salnamesi’nde de “Visir” olarak geçer. 1915’te Sepetçiler olarak önerilen köyün adı 1960 yılında Gülen olarak değiştirilmiştir. 1929 sel felaketinde önemli ölçüde can ve mal kaybına uğrayan köylerden biridir.

Bir Cevap Yazın