“Dernekpazarı’na Hizmete Adayım” Dedi ve Açıkladı!

Uzun süredir aday olması beklenen ve aday olup olmayacağı tartışılan isim açıkladı “Varım” dedi.

Dernekpazarılı işadamı Mustafa GENÇ; Hizmet Yarışında Bende Varım ” dedi.

Dernekpazarı Ak Parti yönetim kurulu üyesi Mustafa Genç Ak Parti den aday adayı olacağını açıkladı.
Gülen Mahallesinin sevilen isimlerinden iş adamı Mustafa Genç yaptığı değerlendirmede; Dernekpazarı ilçemiz her zaman en iyiyi hakediyor. Bende hakedilen bu hizmetleri halkımıza sunmak için adayım. Dedi.

Halkımızın yoğun teveccühü sonucunda aday olduğunu belirten GENÇ: Dernekpazarı ilçemiz için güzel projelerimiz var. Partimizin ve halkımızın teveccühü ile Onları inşallah hep birlikte hayata geçireceğiz. “dedi.

Kaynak: Dernekpazarı Gazetesi

Avatar

Gülen Köyü

İlçe merkezine 5 km. uzaklıktadır. 2017 yılı sayımına göre nüfusu 519’dur. Bu köyün ilk yerleşenleri değişik söylentilere dayanan bir görüşe göre Hititler’in bir koludur. 1486 tarihli tahrir defteri kayıtlarında bugünkü Dernekpazarı sınırları içinde gösterilen 4 yerleşkeden biri “Karye-i Oflare” nam-ı diğer “Visir” dir. Köklü bir geçmişi olan köyün adı, 1877 tarihli Trabzon Vilayeti Salnamesi’nde de “Visir” olarak geçer. 1915’te Sepetçiler olarak önerilen köyün adı 1960 yılında Gülen olarak değiştirilmiştir. 1929 sel felaketinde önemli ölçüde can ve mal kaybına uğrayan köylerden biridir.

Bir Cevap Yazın