Dernekpazarı’mıza Gençlik Merkezi Hayırlı Olsun

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı ve Dernekpazarlı hemşerimiz Sayın Berat Albayrak’ın talimatları ile kısa süre önce projelendirilen “DERNEKPAZARI GENÇLİK MERKEZİ” inşaatı tamamlanmış, çevre düzenlemeleri bitmiş ve Dernekpazarı Kaymakamımız Murat Yıldız’ın katkı ve çabalarıyla kullanıma hazır hale getirilmiştir.

Toplam 2.268 metrekare alan üzerine kurulu olan Gençlik Merkezinin içerisinde;

250 seyirci kapasiteli tribüne sahip basketbol, hentbol, voleybol ve futbol sahası bulunuyor, Bayanların kullanımına da açık olacak geniş kapasiteli Fitness Salonu, el sanatları için atölyeler, plastik sanat atölyeleri, kütüphane, derslikler, kafeterya, vitamin mutfağı bulunuyor.

Ayrıca yürüyüş parkuruna sahip yeşil alanları, kamelyaları ve çocuk oyun parkı da yer alıyor,

Başta gençlerimiz olmak üzere İlçemize hayırlı olsun…

Avatar

Gülen Köyü

İlçe merkezine 5 km. uzaklıktadır. 2017 yılı sayımına göre nüfusu 519’dur. Bu köyün ilk yerleşenleri değişik söylentilere dayanan bir görüşe göre Hititler’in bir koludur. 1486 tarihli tahrir defteri kayıtlarında bugünkü Dernekpazarı sınırları içinde gösterilen 4 yerleşkeden biri “Karye-i Oflare” nam-ı diğer “Visir” dir. Köklü bir geçmişi olan köyün adı, 1877 tarihli Trabzon Vilayeti Salnamesi’nde de “Visir” olarak geçer. 1915’te Sepetçiler olarak önerilen köyün adı 1960 yılında Gülen olarak değiştirilmiştir. 1929 sel felaketinde önemli ölçüde can ve mal kaybına uğrayan köylerden biridir.

Bir Cevap Yazın