ALLAH Rahmet Eylesin Gençali Akyol Vefat Etti

Rahmetli Salih Akyol’un oğlu, rahmetli Dursun’un kardeşi Muhammed, Ahmet Akyol ve (Yahya’nın)Mustafa Akyol’un abisi Osman, İrfan, Hasan, Hakan Akyol’un babası Gençali Akyol Yaklaşık bir buçuk ay önce Ahi Evren Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde kalp ameliyatı olup taburcu edilmiştir. Daha sonra rahatsızlanarak kaldırıldığı ve tedavi gördüğü Trabzon Fatih Devlet Hastanesinde 03 Temmuz 2019 Çarşamba günü  saat 16.30 da Vefat etti.

Cenazesi: 04 Temmuz 2019 Perşembe günü Gülen Köyü Merkez Cami’nde ikindi namazına müteakiben kılınacak cenaze namazı ardından aile mezarlığına defnedilecektir. Akraba, dost ve din kardeşlerine duyurulur.

İRTİBAT TELEFONLAR:

Oğlu İrfan Akyol: 0535 846 50 61

gulenkoyu.com.tr ailesi olarak ALLAH rahmet eylesin… Mekanı cennet olsun inşALLAH… Ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.

Avatar

Gülen Köyü

İlçe merkezine 5 km. uzaklıktadır. 2017 yılı sayımına göre nüfusu 519’dur. Bu köyün ilk yerleşenleri değişik söylentilere dayanan bir görüşe göre Hititler’in bir koludur. 1486 tarihli tahrir defteri kayıtlarında bugünkü Dernekpazarı sınırları içinde gösterilen 4 yerleşkeden biri “Karye-i Oflare” nam-ı diğer “Visir” dir. Köklü bir geçmişi olan köyün adı, 1877 tarihli Trabzon Vilayeti Salnamesi’nde de “Visir” olarak geçer. 1915’te Sepetçiler olarak önerilen köyün adı 1960 yılında Gülen olarak değiştirilmiştir. 1929 sel felaketinde önemli ölçüde can ve mal kaybına uğrayan köylerden biridir.

Bir Cevap Yazın