ALLAH Rahmet Etsin Hacı Mustafa Aktürk Vefat Etti

Rahmetli Hacı Yakup Aktürk’un oğlu Abdullah, Ahmet Aktürk’un kardeşi, Ali, Hüseyin Aktürk’un abisi, Suluova’da ikamet eden iş adamlarımızdan İbrahim Aktürk ve Almanya’da ikamet eden Hasan, Adem, Hamza Aktürk’un babası, Hacı Mustafa Aktürk Almanya’da  tedavi gördüğü hastanede 26 Mart 2019 Salı günü sabaha karşı vefat etti.

Cenazesi; 28 Mart 2019 Perşembe günü Gülen Köyü öğle namazına müteakiben aile mezarlığında defnedilecektir. Akraba, dost ve din kardeşlerimize duyurulur.

TELEFON İRTİBAT:
Oğlu İbrahim Aktürk: 0542 266 88 03

gulenkoyu.com.tr ailesi olarak ALLAH rahmet eylesin… Mekanı cennet olsun inşALLAH… Ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.

Avatar

Gülen Köyü

İlçe merkezine 5 km. uzaklıktadır. 2017 yılı sayımına göre nüfusu 519’dur. Bu köyün ilk yerleşenleri değişik söylentilere dayanan bir görüşe göre Hititler’in bir koludur. 1486 tarihli tahrir defteri kayıtlarında bugünkü Dernekpazarı sınırları içinde gösterilen 4 yerleşkeden biri “Karye-i Oflare” nam-ı diğer “Visir” dir. Köklü bir geçmişi olan köyün adı, 1877 tarihli Trabzon Vilayeti Salnamesi’nde de “Visir” olarak geçer. 1915’te Sepetçiler olarak önerilen köyün adı 1960 yılında Gülen olarak değiştirilmiştir. 1929 sel felaketinde önemli ölçüde can ve mal kaybına uğrayan köylerden biridir.

Bir Cevap Yazın