ADALETLİ DAVRANACAĞIM, HER MAHALLEYE EŞİT YARDIM

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde gençlerin de bu hizmet yarışında varız demesi güzel bir olay.Bu gençlerden biri olan Muammer Düzenli adaletsizliğin önüne geçmek için ben de varım dedi.

Muammer Düzenli  neden muhtar adayı olduğunu şöyle açıklıyor. “Benim aday olmam devletimiz tarafından gönderilen yardımların adaletli ve düzgün dağıtılmadığını gördüm bu nedenle adaletli iş yapmak, yapılan işi düzgün ve zamanında ihtiyaç olunan yere yapmak. Kısacası adaletsizliğin önüne geçmek.” Dedi.

Avatar

Gülen Köyü

İlçe merkezine 5 km. uzaklıktadır. 2017 yılı sayımına göre nüfusu 519’dur. Bu köyün ilk yerleşenleri değişik söylentilere dayanan bir görüşe göre Hititler’in bir koludur. 1486 tarihli tahrir defteri kayıtlarında bugünkü Dernekpazarı sınırları içinde gösterilen 4 yerleşkeden biri “Karye-i Oflare” nam-ı diğer “Visir” dir. Köklü bir geçmişi olan köyün adı, 1877 tarihli Trabzon Vilayeti Salnamesi’nde de “Visir” olarak geçer. 1915’te Sepetçiler olarak önerilen köyün adı 1960 yılında Gülen olarak değiştirilmiştir. 1929 sel felaketinde önemli ölçüde can ve mal kaybına uğrayan köylerden biridir.

Bir Cevap Yazın