6.KAZALAH YÜRÜYÜŞ ve PİKNİK ŞENLİĞİ – 2018

Eski günleri yâd etmek, kültürümüzü yaşatmak, gelecek nesillere geçmişi hatırlatmak ve en önemlisi herkesin geçim derdine düştüğü şu günlerde teknolojinin de katkılarıyla kapı komşumuz ile birlikte vakit geçiremez olduk. Senede 1 gün bile olsa köyümüz halkını bir araya toplayıp beraber bir şeyler yapmak istedik.

Bu düşüncelerle İstanbul Gülen Köylüleri Yardımlaşma Derneği, Trabzon Gülen Köyü Kalkındırma ve Sosyal Yardımlaşma Derneği  ve Gülen Köyü Muhtarlığı ile beraber böyle bir organizasyon tertip ettiler. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz.

6.KAZALAH YÜRÜYÜŞ ve PİKNİK ŞENLİĞİ günü 5 Ağustos 2018 Pazar günü saat 10.00 – 18.00 arası çeşitli sanatçıların katılımı ile şenliğimiz devam edecektir.

Şenliğe herkes katılabilir (çoluğu çocuğu, bayı bayanı, yaşlısı gençi…)  herkes kendi yiyeceğini getirerek toplu şekilde piknik yapılacaktır.

1.KAZALAH YÜRÜYÜŞ ve PİKNİK ŞENLİĞİ – 2013 Haberini Görmek ve Resimlere Bakmak için TIKLAYINIZ…

2.KAZALAH YÜRÜYÜŞ ve PİKNİK ŞENLİĞİ – 2014 Haberini Görmek ve Resimlere Bakmak için TIKLAYINIZ…

3.KAZALAH YÜRÜYÜŞ ve PİKNİK ŞENLİĞİ – 2015 Haberini Görmek ve Resimlere Bakmak için TIKLAYINIZ…

4.KAZALAH YÜRÜYÜŞ ve PİKNİK ŞENLİĞİ – 2016 Haberini Görmek ve Resimlere Bakmak için TIKLAYINIZ…

5.KAZALAH YÜRÜYÜŞ ve PİKNİK ŞENLİĞİ – 2017 Haberini Görmek ve Resimlere Bakmak için TIKLAYINIZ…

Avatar

Gülen Köyü

İlçe merkezine 5 km. uzaklıktadır. 2017 yılı sayımına göre nüfusu 519’dur. Bu köyün ilk yerleşenleri değişik söylentilere dayanan bir görüşe göre Hititler’in bir koludur. 1486 tarihli tahrir defteri kayıtlarında bugünkü Dernekpazarı sınırları içinde gösterilen 4 yerleşkeden biri “Karye-i Oflare” nam-ı diğer “Visir” dir. Köklü bir geçmişi olan köyün adı, 1877 tarihli Trabzon Vilayeti Salnamesi’nde de “Visir” olarak geçer. 1915’te Sepetçiler olarak önerilen köyün adı 1960 yılında Gülen olarak değiştirilmiştir. 1929 sel felaketinde önemli ölçüde can ve mal kaybına uğrayan köylerden biridir.

Bir Cevap Yazın