2019 YILI MUHTARLIK SEÇİMLERİ YAKLAŞIRKEN

Mart 2019 muhtarlık seçimleri yaklaşırken Dernekpazarı Gülen Köyünde de muhtar adayları birer birer vaatleriyle birlikte ortaya çıkmaya başladı.

Şimdiye kadar sosyal medya üzerinden 5 aday resmen adaylıklarını açıkladı. Adaylar içinde bu yıl gençlerin de olduğunu görmek bizleri gururlandırdı açıkçası. Bu adaylar; İlyas Akyüz, Dursun Bektaş, Nazım Akyol, Muhammer Düzenli ve Özgen Düzenli. 

Adaylar arasında vaatleri yine sosyal medya üzerinden açıklayan İlyas Akyüz “2019 mart seçimlerine muhtar adayıyım, yalnız aday olmak için muhtar adayı değilim, köyümüzün 3 sorunu var yol, su ve elektrik sorununu çözmek için adayım. 5 yıl içerisinde bu sorunları çözerim, şayet çözemez isem 100.000 TL senet imzalayacağım bu 5 yıl içerisinde bu sorunları çözemez isem bu parayı köyün adına kullanabilirsiniz. Bu şartlarda başka muhtar adayı var ise ben çekilip oyumu ona vereceğim.” Dedi.

Not: Başka muhtar adayı veya muhtar adaylarının vaatleri var ise lütfen bize bildiriniz…

 

İlyas Akyüz paylaştı: 25 Ekim 2018 Perşembe

Avatar

Gülen Köyü

İlçe merkezine 5 km. uzaklıktadır. 2017 yılı sayımına göre nüfusu 519’dur. Bu köyün ilk yerleşenleri değişik söylentilere dayanan bir görüşe göre Hititler’in bir koludur. 1486 tarihli tahrir defteri kayıtlarında bugünkü Dernekpazarı sınırları içinde gösterilen 4 yerleşkeden biri “Karye-i Oflare” nam-ı diğer “Visir” dir. Köklü bir geçmişi olan köyün adı, 1877 tarihli Trabzon Vilayeti Salnamesi’nde de “Visir” olarak geçer. 1915’te Sepetçiler olarak önerilen köyün adı 1960 yılında Gülen olarak değiştirilmiştir. 1929 sel felaketinde önemli ölçüde can ve mal kaybına uğrayan köylerden biridir.

Bir Cevap Yazın