11. OF, HAYRAT, ÇAYKARA, DERNEKPAZARI 2013 FUTBOL TURNUVASI BAŞLIYOR

11. Halı saha Futbol Turnuvası Organizasyon komitesi seçimleri yapıldı.

13 Mart 2013 Akşamı Of-Hayrat Derneği toplantı salonunda, Dernek Başkanı Mustafa Saral’ın katılımı ile bir araya gelen dernek temsilcisi başkan ve vekilleri önce Of’un 95. Yıl Kurtuluş şöleni, hatim ve dua ile anma programları hakkında görüşlerini sundular.

3500 kişilik bir salonda yapılan organizasyon aşırı izdiham nedeniyle ortaya çıkan olumsuzluklar konuşulurken, sağduyu sahibi hemşerilerimiz böyle bir kalabalığı organize edecek profesyonel ekiplerde olsa sıkıntılar olacaktı öngörüsü ile konu kapatıldı. Bütün dernek başkanlarımız 95. yıl Kurtuluş şöleninin çok başarılı bir organizasyon olduğunu, Böyle bir etkinliğin içinde olmaktan gurur duyduklarını beyan ettiler.

Toplantının Futbol organizasyon komite seçimlerine geçildiğinde uygulanan kurallar konusunda yeni öneriler yapıldı, hararetli tartışmalar sonucunda aşağıda adları belirlenen dernek temsilcileri 11. Of, Hayrat, Çaykara, Dernekpazarı köy dernekleri arası futbol turnuva komitesine seçildi.

Komite başkanlığına Emrullah Tellioğlu oy bilirliği ile seçildi, başka aday çıkmadı.

Eski Of, Şimdiki Of, Hayrat, Çaykara, Dernekpazarı gençliğimizin tanışması, kaynaşması amacıyla on sene evvel hayata geçirilen turnuva kesintisiz bu günlere geldi.

Bu konuda ne kadar başarılı oldu konusunu bir kenara bırakırsak, Bu toplantıdaki katılımcılarımızın heyecanını gördükten sonra Bu etkinliğin amacına ulaştığını söyleyebiliriz.

Turnuvaya ilgi olmasaydı, Bu heyecanlı katılım ve itirazlar, öneriler olmazdı.

Dileğimiz Sıladan bin küsur Km. Uzakta var olma mücadelesi veren hemşerilerimizin birlik, beraberliğine hizmet eden kim varsa buradan kendilerine teşekkür ediyoruz.

Katılan sporcularımıza başarılar, Sporun özü olan Centilmenlik anlayışı ile sorun çıkarmadan müsabakaların ortaya çıkaracağı takımı hep birlikte tebrik etmeyi başarmayı dileriz.

Bu organizasyonun sportif rekabette hiçbir değeri olmaması gerekiyor, değerli olan bizlerin birlik ve dayanışmasıdır, Bu etkinliğin amacından sapmaması için hepimiz üzerimize düşen görevi yapmalıyız.

Seçilen komitenin ilk duyurusu şöyle: Turnuvaya katılacak dernekler 31 Mart 2013 tarihine kadar katılım şartlarını yerine getirmek zorundadır, bu tarihten sonra başvuru alınmayacaktır.

7 Nisan 2013 tarihinde ilk eleme müsabakaları başlayacaktır.

Müsabakalar son üç yıldır yapılan yerde, Zeytinburnu Uğur Tütüneker spor tesislerinde gerçekleştirilmesi kararlaştırıldı. Kesin karar bu hafta içinde yapılacak komisyon toplantılarında alınıp buradan sizlere duyurulacaktır.

11. Of, Hayrat, Çaykara, Dernekpazarı köy dernekleri arası futbol turnuva komitesi

01 – Emrullah Tellioğlu (Komisyon Başkanı)
02 – İsa Çakır
03 – Ahmet Osmanoğlu (Saraçlı)
04 – Muammer Çakmak (B.Makililer)
05 – Servet Özel (Şehitli)
06 – Özcan Öner (Cumapazarı)
07 – Mehmet Nuri Yıldız (Çataldere)
08 – Cemil Can (Bölümlü)
09 – Sinan Barut (Aydınöz)
10 – Ahmet Aktürk (Gülen Köyü)

Of Hayrat Çaykara Dernekpazarı 2013 Futbol Turnuvası kuraları çekildi

Of Hayrat Derneği konferans salonunda yapılan kahvaltı sonrasında kura çekimine geçildi. 07.04.2013 Pazar günü Saat 11.00 açılış töreni, eğlence ve ikram programı ile maçlar başlayacak. Eşleşen takımların maç saatleri bu törende açıklanacaktır. Bütün takımların saat 11.00 de Zeytinburnu Uğur Tütüneken spor tesislerinde olmasını rica ederiz.

A GURUBU:

– Örtülü
– Göksel
– Pınarca Vakfı
– Of-Hayrat Derneği
– Birleşik Makililer

B GURUBU:

– Şehitli
– Yeniköy
– Doğanköy
– Fettahoğlu Vakfı
– Tellioğlu v.

C GURUBU:

– Saraçlı
– Tavşanlı
– Gülderen
– Aydınöz
– Gülen Köyü (GÜLENDER)

D GURUBU:

– Cumapazarı
– Çataldere
– Uğurlu
– Bölümlü
– Taflancık

Bütün takımlara kardeşlilk sevgi ile mücadele etmesini diler başarılar temenni ederiz.

Kaynak: www.ofhayrat.org.tr

Avatar

Gülen Köyü

İlçe merkezine 5 km. uzaklıktadır. 2017 yılı sayımına göre nüfusu 519’dur. Bu köyün ilk yerleşenleri değişik söylentilere dayanan bir görüşe göre Hititler’in bir koludur. 1486 tarihli tahrir defteri kayıtlarında bugünkü Dernekpazarı sınırları içinde gösterilen 4 yerleşkeden biri “Karye-i Oflare” nam-ı diğer “Visir” dir. Köklü bir geçmişi olan köyün adı, 1877 tarihli Trabzon Vilayeti Salnamesi’nde de “Visir” olarak geçer. 1915’te Sepetçiler olarak önerilen köyün adı 1960 yılında Gülen olarak değiştirilmiştir. 1929 sel felaketinde önemli ölçüde can ve mal kaybına uğrayan köylerden biridir.

Bir Cevap Yazın